Wydział Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM w Poznaniu
RSS
czwartek, 23 lutego 2012
Róża Luksemburg - zapraszamy

Już w środę, godz. 18 : 15

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

czwartek, 09 lutego 2012
"Monologi Waginy" - casting

Stowarzyszenie Kobiet Konsola zaprasza na casting!

W sobotę (11.02.2012) w godzinach 10.00 - 15.00 w Dragonie (scena MDK na piętrze) odbędzie się drugi nabór do spektaklu "Monologi Waginy" w Poznaniu.

Organizatorki castingu poszukują aktorek-amatorek, kobiet w każdym wieku.


"Stowarzyszenie Kobiet Konsola ma zaszczyt po raz drugi wziąć udział w ogólnoświatowej kampanii V-Day i wystawić wielokrotnie nagradzaną sztukę "Monologi Waginy" autorstwa Eve Ensler. Dołącz do wolontariuszek i wolontariuszy z ponad 130 krajów świata. Pomóż uświadomić milionom ludzi realność przemocy wobec kobiet.

"Monologi Waginy" są zawsze niezwykle emocjonalnie odbierane przez publiczność. Powstały na podstawie ponad 200 wywiadów przeprowadzonych przez autorkę z kobietami w różnym wieku, różnych ras, profesji, orientacji seksualnych. Powstał zbiór historii niekiedy śmiesznych i wzruszających, smutnych i szokujących."

 


poniedziałek, 16 stycznia 2012
wykład otwarty prof. Moniki Płatek

Zapraszamy serdecznie na wykład otwarty prof. Moniki Płatek (Uniwersytet Warszawski).

Tematyka prelekcji : prostytucja, handel kobietami, mobbing, molestowanie. Mamy nadzieje, że charyzmatyczna prof. Płatek, zajmująca się między innymi analizą zagadnień prawnych w ujęciu feministycznym, pomoże Wam rozwiązać wszelkie wątpliwości dotyczące tych zagadnień.

Termin wykładu: środa, godz. 13:30, budynek WNPiD (ul. Umultowska 89a), s. 128.


Prof. Monika Płatek znana jest z nonkonformistycznych, bezkompromisowych i odważnych komentarzy w polskich mediach, czego namiastkę znajdziecie tutaj:

http://info.wyborcza.pl/temat/wyborcza/monika+p%C5%82atek

http://szukaj.gazeta.pl/portalSearch.do?&szuk=gazeta&ile=10&s.si%28navigation%29.navigationEnabled=true&search_r=serwis&VE_szukaj=monika+p%C5%82atek&dxx=103585&s.sm.query=monika+p%C5%82atek&b&q

http://www.tvn24.pl/15380,1,inny_punkt_widzenia.html
info.wyborcza.pl


niedziela, 18 grudnia 2011
{femen - 14 grudnia 2011 fotorelacja

Oto krótka fotorelacja ze środowego spotkania koła. Tym razem pod lupą znalazła się ukraińska grupa Femen.

Materiały ze spotkania udostępnimy niebawem. Na razie relacja stricte wizualna.

niedziela, 20 listopada 2011
Niewidoczne (dla) społeczności

Wszystkich zainteresowanych tematyką problemów, z jakimi borykają się kobiety o nieheteroseksualne w Polsce zapraszamy na spotkanie organizowane przez Klub Dyskusyjny Recyclingu Idei, pt. Niewidoczne (dla) społeczności

Jak informują organizatorki wydarzenia, spotkanie inspirowane jest projektem Fundacji Przestrzeń Kobiet Niewidoczne (dla) społeczności (badanie problemu dyskryminacji kobiet nieheteroseksualnych zamieszkujących małe miasta i tereny wiejskie).

"Zainteresowanie tematyką lesbijską w Polsce dotyczy głównie mieszkanek aglomeracji miejskich. Obraz lesbijki to obraz kobiety z dużego miasta. Realizatorki projektu Niewidoczne (dla) społeczności, nie zgadzając się na taką stereotypizację, zadają kluczowe pytania - czy osoby nieheteroseksualne zamieszkujące miasteczka i wsie spotykają się z tymi samymi problemami i doświadczeniami co mieszkańcy miast? Dlaczego nasza wiedza o sytuacji lesbijek jest niepełna? Czym jest dyskryminacja krzyżowa lesbijek – ze względu na płeć, orientację seksualną i miejsce zamieszkania? Jednocześnie, wnioski płynące z projektu skłaniają do refleksji nad elitarnością ruchu LGBT w Polsce oraz rosnącą potrzebą włączenia osób spoza dużych aglomeracji miejskich".

Kiedy: 24 listopada 2011 r. (czwartek). godz. 18:00
Gdzie: Galeria Miejska Arsenał

wstęp wolny

W spotkaniu wezmą udział:

Ewa Furgał (Fundacja Przestrzeń Kobiet),
Justyna Struzik (Fundacja Przestrzeń Kobiet),
dr Monika Bobako (Pracownia Pytań Granicznych UAM).
Prowadzenie: Renata Kin
piątek, 11 listopada 2011
Dni Równości i Tolerancji

Już w poniedziałek rozpoczynają się kolejne Dni Równości i Tolerancji.

W programie przewidziano wiele wydarzeń, adresowanych do grup osób wykluczonych: niepełnosprawnych, osób innego wyznania, narodowości, o innym kolorze skóry czy orientacji seksualnej. Przedmiotem dyskusji będą także dylematy związane z płcią kulturową i nie tylko. 

Szczegółowy program poniżej:

Awantura o Nowicką i Biedronia

Zachęcamy do zapoznania się z dyskusją pomiędzy R. Biedroniem i J. Piterą - dotyczącą kontrowersji wokół wybrania Wandy Nowickiej na wicemarszałkę Sejmu.

 

Tym, których przekonuje postawa i argumenty Biedronia zachęcamy do wyrażania swojego poparcia, choćby w tak banalny sposób jak poprzez facebooka: https://www.facebook.com/RobertBiedron

 

 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 11Koło Naukowe Studiów Genderowych

Utwórz swoją wizytówkę